www.jurekwdrodze.pl - fotografia podróżnicza

O mnie

Tak jak adres strony wskazuje mam na imię Jurek. Mam trzydzieści kilka lat i pochodzę z Białej Podlaskiej - mieście położonym we wschodziej Polsce, w pobliżu granicy z Białorusią.

Mam kilka zainteresowań, a dwa z nich to podróżowanie i fotografia. Początkowo stworzyłem tę stronę z myślą, aby podzielić się ciekawymi miejscami na wschodzie kraju. Później zacząłem też zamieszczać zdjęcia z całej Polski i podróży po świecie.

Jeśli chodzi o podróżowanie, to od wielu już lat robię to na własną rękę. Szukam tanich przelotów i noclegów, czasami śpiąc u znajomych, a ostatnio też pod namiotem. Bardzo lubię próbować lokalnych kuchni, stąd często zamieszczam sporo fotografii jedzenia. Jak do tej pory za najlepszą kuchnię mogę uznać japońską. Do swoich wojaży prawie zawsze się przygotowuję. Przed wyjazdem trochę googluję, przeszukuję serwisy innych podróżników, przeglądam mapy i wyznaczam trasy. Dzięki temu czas spędzony w podróży spędzam efektywniej, choć może mniej spontanicznie. Chociaż tak naprawdę wszystko zależy od kierunku. Ze względu na moje zamiłowanie do natury, staram się często planować wizytę w parkach narodowych lub rezerwatach przyrody. Miasta odwiedzam zazwyczaj w weekendy lub w święta. Obecnie latanie po naszym kontynencie jest dość tanie, więc wystarczy wybrać kierunek :)

Co do fotografii, to zajmuję się nią wyłącznie amatorsko i traktuję jako hobby. Szkolę swój warsztat samodzielnie. Od wielu lat korzystam z lutrzanek Nikona. Jako temat fotografii najbardziej interesuje mnie przyroda.

Moja strona dostępna jest pod adresami www.jurekwdrodze.pl lub www.ejerzyk.pl.


Część swoich zdjęć zamieszczam również na stronach:


- Flickr
- Instagram
- obiezyswiat.org
- Forum SkyscraperCity na stronie [Biała Podlaska] Zdjęcia miasta i okolic


Strony, które warto znać przy planowaniu podróży:


  • Google Maps [https://www.google.pl/maps] - Narzędzie Google jest bardzo wygodne w tworzeniu własnych map. Można łatwo wyszukiwać miejsca, zaznaczać punkty czy trasy, dodawać do nich zdjęcia, itp. Po stworzeniu mapy, możemy ją wyeksportować do formatu KML i zapisać na dysk. Następnie przenieść na komórkę i wczytać do kilku programów z nawigacją offline, jak np. nieocenioną MapsMe lub Google Maps w wersji dla komórek.
  • Booking.com [https://www.booking.com/] - Trudno znaleźć równie rozbudowaną bazę noclegową niż na Booking.com. Poza tym możemy sprawdzić komentarze na temat noclegu czy okolicy. Często można też znaleźć promocje last minute, jak choćby oferty last minute przy Times Square w Nowym Jorku. Dzięki temu możemy spędzić noc w świetnych hotelach i lokalizacjach, a przy tym dużo nie wydać.
  • Rome2Rio [https://www.rome2rio.com/pl/] - Jeśli szukasz strony, jak na całym świecie można dostać się z punktu A do punktu B, to odpowiedź znajdziesz na Rome2Rio. Co prawda, nie uwzględnia ona wszystkich połączeń, ale i tak można dowiedzieć się z tej strony bardzo dużo a także poznać przybliżone koszty podróży.
  • Sygic Travel [https://travel.sygic.com/] - Bardzo duża baza atrakcji turystycznych na świecie, z zaznaczeniem tych najważniejszych, a także baza punktów POI (użytecznych miejsc).
  • FlightConnections [https://www.flightconnections.com/] - Mapa aktualnych bezpośrednich połączeń lotniczych z danego miasta oraz dni i godziny odlotów.


Moje zdjęcia zostały opublikowane w m.in.:


 
Kraina Bugu
Numer 07/2013 (lato)
Kraina Bugu
Numer 10/2014 (wiosna)
Zumi lokalizator internetowy
Zdjęcie tła na stronie miasta Biała Podlaska


Mapa ciekawych miejsc na świecie, które chciałbym zobaczyć:


Poniżej znajduje się mapa świata z zaznaczonymi miejscami, które chciałbym zobaczyć. Dodaję nowe punkty, kiedy tylko natknę się na coś interesującego podczas przeglądania Internetu. I później żyję nadzieją, że kiedyś je zobaczę :)
2008-2017 © www.jurekwdrodze.pl - Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora jest zabronione